Santa Šillere

Vokālais pedagogs

Absolvējusi Jelgavas Mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu, pašlaik Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studē džeza vokālu. Papildinājusi zināšanas Lisa Popeil (ASV), Lenor Helm-Hammonds (ASV), Helle Henning (DK), Peter Hertmans (BE), Lorenz Kellhuber (DE) meistarklasēs, kā arī Erasmus programmas ietvaros studējusi Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā profesores Annas Gadt klasē.

16 gadu vecumā sākusi uzstāties kopā ar Jelgavas Bigbendu Raita Ašmaņa vadībā – tieši šajā posmā Santa iepazina džeza mūziku un turpina to darīt arī šodien. Radošajā kontā dalība arī vairākos TV šovos kā Koru Kari 3, Eirovīzijas 2015 Latvijas atlasē, rokoperā “Lāčplēsis”, kā arī uzstājusies festivālos “Saulkrasti Jazz” (LV), “Birštonas Jazz Festival” (LT), “Girls Power in Jazz” (DK). Plaša pieredze arī kā bekvokālistei Latvijā atpazīstamiem mūziķiem kā Aija Andrejeva, grupa “Colt”, grupa “Opus Pro”, Aminata, Markus Riva u.c.

Paralēli muzikālajām gaitām, Santas balss dzirdama arī Latvijas Radio 3 džezam veltītos raidījumos, ir viena no raidījuma vadītājām sarunu podkāstam “JAZZin Muzikālās Piezīmes”, kā arī ir iestudējusi balss lomas animāciju filmā.

'' Balss ir vienīgais mūzikas instruments, ar kuru ikkatrs piedzimstam un pavadām kopā visu dzīvi. Tāpēc uzskatu, ka iespēju robežās katrs var un katram vajadzētu attīstīt savu balsi, dzirdi, improvizācijas prasmes un ritma izjūtu. Pie manis pilnveidosi ne tikai savas vokālās prasmes, bet arī ir iespēja papildināt zināšanas mūzikas teorijā, kas ir neatņemama sastāvdaļa jebkura dziedātāja muzikālajā izaugsmē. Esmu gatava palīdzēt atrast tieši Tev sirdij un balsij tuvāko žanru, un kopīgi strādāt, lai sasniegtu lielisku rezultātu! '' Santa Šillere